T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Akkışla Müftülüğü

13.03.2018

Şaban ÇAKIR 2003-2010

Hayat Hikayesi

Şaban Çakır

 

21.02.1958  tarihinde Kayseri’de doğdu.

1969 yılında ilkokulu, 1977 yılında Kayseri İmam-Hatip Lisesi’ni ve

1984 yılında da Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdi.
04.08.1981 tarihinde Kayseri Merkez-Mollahacı Köyü’nde imam-hatip olarak göreve başladı.

02.08.1982 tarihinde  Kayseri-Merkez Gülük Camii imam-hatipliği,

19.02.1986 tarihinde  Aksaray vaizliği,

11.11.1988 tarihinde Nevşehir-Acıgöl ilçe müftülüğü,

17.04.1994 tarihinde Burdur-Tefenni ilçe müftülüğü , 

17.04.1996 tarihinde Yurt dışı görevi Almanya T.C. Essen Başkonsolosluğu,

Hagen Merkez Camii din görevliliği ,

01.05.2001 tarihinde Burdur-Tefenni vaizliği ,

02.11.2001 tarihinde Sivas-Ulaş ilçe müftülüğü ,

08.10.2003-2010 yılları arasında Kayseri-Akkışla ilçe müftülüğü yapmıştır.

Evli 5 çocuk babası olan Şaban ÇAKIR Hocamız Akkışla İlçe Müftülüğünden, Kayseri İl Müftülüğüne Personel Şube Müdürlü Olarak tayin olmuştur. Halen Bu görevine devam etmektedir.