05.07.2024

TDV Kadın Kolları İç Anadolu Bölge İstişare Toplantısı Kayseri’de Yapıldı

TDV Kadın Kolları İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısı 04 Temmuz Perşembe günü Kayseri’de yapıldı.

 

İl Müftülüğü Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya TDV Kadın Aile ve Gönüllülük Hizmetleri Müdürü Hatice Kahyaoğlu, İl Müftü Yardımcısı Aysel Hacıömeroğlu, Kayseri, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illerindeki TDV Kadın Kolları Sorumluları katıldı.

 

Toplantı, Camii Kebir İmam Hatibi Hafız Halil İbrahim Arslan tarafından yapılan Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

 

Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Müftüsü Yusuf Akkuş, “Eğer bir insan yalnızca Allah’u Teâla’nın rızasını kazanmak için bir iş yapıyorsa, insanların kalbine ve gönlüne girmek adına bir hizmet yapıyorsa bu yapılan, hizmetlerin en değerlisidir. TDV Gönüllülerimizin yapmış oldukları hizmetler Allah katında çok değerlidir. İnsanımız TDV Gönüllülerimizin mavi yeleğini gördükleri zaman kendilerini güvende ve huzurlu hissediyorlar. TDV Kayseri Şubesi olarak kadın gönüllülerimizle, hayırseverlerimizle yeryüzünde iyilik egemen oluncaya kadar var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Böylesi güzel bir toplantının yapılmasında emeği geçen bütün herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Daha sonra söz alan TDV Kadın Aile ve Gönüllülük Hizmetleri Müdürü Hatice Kahyaoğlu, ev sahipliğinden dolayı İl Müftüsü ve TDV Kayseri Şubesi Başkanı Yusuf Akkuş’a teşekkür etti ve Türkiye Diyanet Vakfı Kadın Aile ve Gönüllülük Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yürütülen proje ve faaliyetler hakkında sunum gerçekleştirildi.

 

4-5 Temmuz 2024 tarihleri arasında Kayseri İl Müftülüğü ev sahipliğinde iki gün süren toplantıda Kayseri, Eskişehir, Ankara, Konya, Karaman, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Niğde, Nevşehir, Yozgat ve Sivas illeri TDV Kadın Kolları Sorumluları tarafından kendi illerinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında sunumlar gerçekleştirdiler.  Toplantı, dilek ve temennilerin ardından sona erdi.