28.06.2024

MİHRAPTAN ŞEHADETE YÜRÜDÜLER

Kayseri Develi İlçesi Çomaklı Mahallesi’nde medfun olan Şehit İmam-Hatipler Hüseyin Yıldız ve Mehmet Taşkesen şehadetlerinin 32. yıl dönümü vesilesiyle dualarla anıldılar.

 

Şehit imam hatipler, şehadetlerinin 32. Yıl dönümü münasebetiyle ilk olarak Kurban Bayramı öncesi Arefe günü İl Müftü Vekili Cabir Çelik tarafından ziyaret edildi. Daha sonra yine Develi İlçe Müftülüğü tarafından kabirleri başında program düzenlendi.

 

Düzenlenen programla ilgili bilgi veren Develi İlçe Müftüsü Emin Patan, “İlçemiz Çomaklı Mahallesi nüfusuna kayıtlı olan, 26 Haziran 1992 yılında Mardin’in Derik ilçesinde namaz çıkışı hain terör örgütü tarafından şehit edilen İmam-Hatipler Mehmet Taşkesen ve Hüseyin Yıldız’ı şehadetlerinin 32. yılında Çomaklı Mahallesi’nde bulunan mezarları başında dualarla andık.

 

Develi İlçe Müftülüğü olarak ilçemizin her bir köşesindeki şehitlerimizin mezarlarını ve şehitlerimizin hayatta olan yakınlarını çeşitli vesilelerle ziyaret ediyoruz. Şehitlerimizin ve gazilerimizden ebediyyete irtihal edenlerin ruhlarına ithafen Kur’an-ı Kerim okuyup ardından dualar ediyoruz. Bugün de Develili Şehit İmam-Hatipler Mehmet Taşkesen ve Hüseyin Yıldız’ı mezarları başında ziyaret edip, ruhlarına Kur’an okuyup dua ettik. Şehit imam-hatiplerimiz için yapılan bu ziyarete Develi Belediye Başkanımız Adem Şengül, şehitlerimizin yakınları, Çomaklı Mahallesi din görevlilerimiz ve Develi Belediyesi Emekli Personeli Nezir Ötegen de katılım gösterdiler. Şehitlerimizin ruhları şad olsun.” dedi.