T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kayseri Müftülüğü

30.07.2020

“CAVİT YURTTAŞ CAMİİ DUALARLA İBADETE AÇILDI"

Kayseri’mizin önde gelen hayırseverlerinden Yurttaş ailesinin katkılarıyla Hulusi Akar Bulvarı, Köşk Mahallesinde yapımı tamamlanan “Cavit Yurttaş Camii” 30.07.2020 Perşembe günü düzenlenen törenle ibadete açıldı.

 

Tören, Hunat Camii İmam Hatibi Abdullah İslam tarafından okunan Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı.

 

Öğle namazı öncesi düzenlenen törenin açılış konuşmasını yapan İl Müftü Vekili ve İl Müftü Yardımcısı Yaşar Bolat, “Allah herkese bu şekilde hayırlar yapmayı ve ahirete yatırımlar yapmayı nasip etsin. Rabbim bizleri havasız, susuz, ezansız, vatansız, bayraksız, ezansız ve camisiz bırakmasın. Bu camiyi yaptıranlardan Allah razı olsun” dedi.

 

Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Öncellikle Arefe'nizi ve Kurban Bayramınızı tebrik ederim. Burası 7 bin 400 metrekareden oluşan bir kompleks haline geldi. Camimizde 2 bin kişi namaz kılacak. Belediye olarak caminin kaba inşaatını, peyzajını, çevre düzenlemesini, ağaçlandırmasını, sert zemin çalışmasını belediyemiz yaparak camiyi kısa sürede tamamladık. Caminin altında 8 derslikli büyük bir Kur'an kursu yapıldı. Burada güzel bir ağaçlandırma ve peyzaj düzeni yaptık. Rabbim herkese bol kazanç versin. Herkese hayır yapmak nasip olmaz. Rabbim hayır yapanlardan eylesin. Kayseri'de hayırseverlik kültürü çok yaygın. Nereye baksanız bir hayır hizmeti. Şuanda 10'un üzerinde hayırseverlerimizle protokol imzaladık yakında hayata geçireceğiz. Camimizin ilçemize, Kayseri'ye hayırlı olmasını diler cemaatinin bol olmasını temenni ederim" dedi.

 

Caminin hayırseveri Cavit Yurttaş ise, "Camilerimiz Allah'ın evidir. Sadece Allah rızasını umarak yaptığım bu caminin hayırlı ve uğurlu olmasını dilerim. Bizlere bu hayrı nasip eden Rabbime şükürler olsun. Bu caminin yapımında bize destek olan herkese teşekkür ederim" dedi.

 

AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki de bir konuşma yaparak şunları ifade etti:

 

“Bugün burada açılışını yaptığımız caminin cemaatle dolmasını Allah'tan niyaz ediyorum. Sait Amca Kayserimizin büyük hayırseverlerinden biri. Bu güzel eserler sayelerinde geleceğe miras olarak kalıyor. Kendisinden ve belediyemizden Allah razı olsun. Allah göklerden ezan seslerini hiç dindirmesin. Burada emeği geçen herkese çok teşekkür ederim" dedi.

 

Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, “sadaka-i cariye nitelikli hayır yapanların, öldükten sonra da amel defterlerinin işlemeye devam etmesine vesile olduğunu” hatırlatarak şöyle devam etti: “Camimiz hizmete giriyor, hayırseverlerimizden Allah razı olsun ve bize de inşallah Cenab-ı Allah böyle hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

 

Protokol konuşmaları sonrası tören, Melikgazi İlçe Müftüsü Ahat Taşçı tarafından yapılan dua ile sona erdi.

 

Caminin açılış törenine Kayseri Valisi Şeymus Günaydın, AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Taner Yıldız, İsmail Tamer, MHP Milletvekili Baki Ersoy, ERÜ Rektörü Mustafa Çalış, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, İl Müftü Vekili Yaşar Bolat,  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, Hacılar Belediye Başkanı Bilal Özdoğan, Melikgazi İlçe Müftüsü Ahat Taşçı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Emine Timuçin, Melikgazi İlçe Başkanı Gökhan Ülke katıldı.