T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kayseri Müftülüğü

01.04.2016

Şaban İŞLEK - - - 29.07.2006 - 05.10.2010

1956 yılında Tokat’ta doğdu. İlkokulu ve İmam-Hatip Lisesi’ni Tokat’ta bitirdi.İlk göreve imam-hatip olarak Tokat Niksar’da başladı. Amasya Merzifon’da Müftülük Murakıbı, Samsun Merkez Seydikutbittin Camii’nde müezzin kayyım olarak görev yaptı.

1980 yılında Samsun Yüksek İslam Enstitüsü’nü bitirdi. İstanbul Haseki Eğitim Merkezi’nde Müftü ve Vaizlik İhtisas Kursu’nu tamamladı ve Hatay merkez vaizliğine atandı.

Hatay merkez vaizi iken kısa dönem askere gitti ve asker dönüşü, Tokat Turhal ilçesi vaizliğine atandı. Daha sonra Adana il müftü yardımcılığına ve 14.10.1992 tarihinde Osmaniye ilçe müftülüğüne atandı.

Osmaniye ilçesinin Adana’dan ayrılıp müstakil il olmasıyla il müftülüğüne bir müddet vekâlet etti. 13.01.1998 tarihinde Osmaniye, 21.10.2003 tarihinde Tokat, 29.07.2006 tarihinde de Kayseri il Müftülüğü’ne atandı. 05.10.2010 Tarihinde de Arnavutluk Din Hizmetleri Müşavirliğine atandı.