T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kayseri Müftülüğü

01.04.2016

Mehmet KUZU - - - 02.03.1972–11.01.1974

1937 yılında Ankara Ayaş Akçaköse Köyü’nde doğdu. 1948 yılında Akçaköse Köyü İlkokulu’nu, 1959 yılında İmam-Hatip Okulu’ndan 1971 yılında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu.

İlk görevine 1957 yılında müezzin-kayyım olarak Ankara’da başladı. 1959 yılında Ankara-Gölbaşı ilçesi’nde imam-hatiplik yaptı. 1960–1961 yılları arasında askerliğini yedek subay olarak tamamladı. 16.04.1962 tarihinde Çankırı Yapraklı ve 08.02.1965 tarihinde Kalecik müftülüğüne atandı.

1967 yılında Ankara merkez vaizliğine, 1972 yılında Kayseri il müftülüğüne, 1974 yılında Kocaeli il müftülüğüne tayin edildi. 1986- 1992 yılları arasında Almanya’da din görevlisi olarak bulundu. Yurtdışı görevi dönüşü Kocaeli vaizliğine, 08.08.1995 tarihinde Muş il müftülüğüne atandı. Bu görevde iken 16.07.1999 tarihinde emekliye ayrıldı.Çeşitli dergi ve gazetelerde değişik konularda yazıları ve makaleleri neşredilmiştir. Ayrıca, "Kadir Gecesi" adlı küçük bir eseri vardır.