T.C. Cumhurbaşkanlığı
Diyanet İşleri Başkanlığı

Kayseri Müftülüğü

01.04.2016

İbrahim ÇELİK - - - 03.07.1966 - 30.12.1970

12.2.1938 Yozgat/Karasenir'de doğdu. İlkokuldan sonra imam-hatip okulu ikinci devresini 1958'de bitirdi. Aynı yıl Kayseri Müftü Camii İmam-hatibi iken yedek subay olarak askere gitti.

Vatani görevinden sonra 1964 'de Yüksek İslam Enstitüsünü bitiren İbrahim ÇELİK,1964–1966 seneleri arasında Muş Müftülüğü,1966–1970 yılları arasında Kayseri Müftülüğü, 1970–1973 senelerinde Gaziantep Müftülüğü ve 1973'ten 1978'e kadar Sakarya müftülüğü görevlerinde bulundu.


1.8.1978 tarihinde Manisa Merkez vaizliğine,19.8.1985'de İzmir Merkez vaizliğine tayin edildi. Bu görevde iken,14.10.1985 'de emekli olan İbrahim ÇELİK evli ve 5 çocuk babasıdır.